Діалог з рекрутером

03 квітня 2023 року для здобувачів освіти четвертого курсу ВСП «Фаховий коледж електронних приладів ІФНТУНГ» було організовано за ініціативи студентства та викладача Ірини Барчук онлайн-зустріч з рекрутеркою ІТ-компанії «ЕLEKS» Олександрою Шпиток.

Під час зустрічі із застосуванням сучасних методів візуалізації п. Олександра ознайомила студентів із сучасною ситуацією на ринку праці не лише в межах області, але і в цілому по Україні. Разом із студентами обговорили аспекти, на які варто майбутнім ІТ-працівникам звернути увагу при складанні ідеального CV, з’ясували, які існують основні етапи співбесіди при працевлаштуванні (дзвінок з рекрутером, тестове завдання, спілкування з тімлідом, і далі - бажаний офер), та як варто себе вести не лише під час співбесіди, але і після. Адже завжди слід робити трішки більше, ніж очікують від потенційного кандидата на посаду(зокрема, доречним буде попросити фідбек до інтервʼю у рекрутера, або дати власний фідбек про тестове завдання тощо).

Найбільший інтерес викликало питання щодо подальшого можливого працевлаштування у ІТ-сфері у разі відсутності або недостатньому досвіді чи певної освіти, які мови програмування зараз користуються найбільшим попитом тощо. Оскільки для відбору найкращих кандидатів різні ІТ – компанії, в т.ч. ЕLEKS, влаштовують різні навчальні програми та курси, їх результативність зацікавила не лише студентів, але і присутніх на заході викладачів.

Проведення таких зустрічей між молодими випускниками та потенційними роботодавцями дозволяє краще зрозуміти перспективи своєї майбутньої сфери діяльності та полегшує пошуки першого місця роботи, а викладачам – стимул для свого постійного самовдосконалення та кар’єрного зростання.