З 22.04 до 26.04 у нашому закладі освіти проходив тиждень ЦК Природничих дисциплін.
День 1. Виставка літератури природничих дисциплін та тематичних стінгазет.
Немає сили могутнішої, ніж знання: людина, озброєна знаннями, - непереможна.
"Мені без книг не навчитися, знань не дістати, Тільки книжки мені допоможуть людиною стати" М. Гафурі
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/58oM6SgErnnoseiRCwXjA3/a1b19765519255967e23df0e450c20d2/0-02-05-bace69bc21b55cf6bf99ac4c495f921d4a9d890d89eafce448eaa24c713b1bbd_6815162cb6e8315d.jpg)
День 2. Проведення олімпіади з хімії
23.04.2024 року відбулася олімпіада з хімії в якій взяло участь 14 студентів.
За результатами олімпіади, найкращі результати показали:
1 місце Гуменюк Денис, ПІ-23-02
2 місце Лоншакова Вероніка, ФБ/ПТ-23-01
3 місце Пасловський Богдан, ПІ-23-01
Дякуємо всім, хто взяв участь в олімпіаді. Бажаємо успіхів і нових перемог у житті!
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/7oJxBlDCWTmNfDE0wJ0r6y/63376cf5bbf277a561bc1611d6221064/0-02-05-c51c51dece6e348a2bdcae1be574842a2ac7f069a96095bb8e82e022d78aa43c_5efff2de9998a59.jpg)
День 3. "Від екології душі до екології серця"
24.04.2024 відбувся виступ Отця Михайла Дзуля- референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії з доповіддю "Від екології душі до екології серця".
Наші студенти мали можливість почути надзвичайну цікаву та чутливу доповідь, адже, справді, Земля - отримана людиною від самого Бога, і саме вона отримала можливість опікуватися його творінням!
Ми підтримуємо порядок у наших домівках і так само зобов'язані піклуватися і прикладати чимало зусиль, щоб наша планета була придатна для життя!
Спадок, який залишає людина навколишньому середовищу - катастрофічний - купи сміття, забруднене повітря, кислотні дощі, озонові діри, глобальне потепління, демографічна криза, знищення фауни і флори ( деякі види знаходяться на межі вимирання), знищення запасів світових лісів тощо...
Папа Венедикт говорив, що зовнішні пустелі у світі збульшуються, бо внутрішні стали безмежними!
Саме через це ми своєю бездумністю, перетворюємо планету на смітник.
"Трагізм людини полягає в тому, що вона живе виключно для акумуляції ресурсів і в Богом створеному світі не бачить життя, а тільки ресурс!" - говорить отець Михайло. Як каже індійське прислів'я: "Коли буде зрубане остання дерево отруєна остання річка і виловлена остання риба, лише тоді людина зрозуміє, що не може їсти гроші". Як висновок, все що відбувається навколо нас, залежить від самих нас і нашої екологічної свідомості, яка формується у людській душі.
В кінці, отець Михайло подарував бібліотеці закладу книги, щоб студенти мали змогу формувати свою екологічну свідомість і пам'ятати, що нам потрібно думати про наступні покоління існування видів на планеті, бо нам треба жити так, ніби ми позичили навколишнє середовище у наших дітей, а не отримали у спадок від батьків!
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/3esleOQ4XoIEviuOlibd7f/35888cf1ab8c6b846cc5a59b51dec97f/0-02-05-ca75fa7f3df84ab2dbed711015fdc5af5bc8a32b5577bb7411c415b974f5b7c2_1f2f7e0ef63a9241.jpg)
День 4. Екскурсія
25.04.2024 відбулася екскурсія в Геологічний музей ІФНТУНГ. Під час екскурсії дізналися історію створення музею та ознайомилися з його експонатами і занурилися в епохи розвитку Землі. В музеї величезна і надзвичайно багата колекція гірських порід різного походження та мінералів.
І найголовніше, що час проведений корисно і з позитивом, додає сил і бажання здобувати нові знання й підкорювати вершини!
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/LrshPNiqXHK0PDRK6Toxw/00800c1dea162f45f4743c94895e5789/0-02-05-3811fa12a6db47f99a29bdef5f7afc51df3dde93b8c3f012818699f163499216_6f844ab935b8bd1b.jpg)
День 5. Виховний захід
26.04.2024 відбувся виховний захід, присвячений 38 річниці аварії на Чорнобильській АЕС, на тему "Поріс чорнобелем Чорнобиль, бідою нашою поріс"
Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок. Минуло 38 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
"Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив-був народ над Прип’яттю - і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник."
Ліна Костенко
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/KaBRPbqQzvdT8tdywEe0v/d1d18be267cd4c090f5482c3d6db459e/0-02-05-8494ee1fc4d48afd90f683ccf97207f17bb3599fe5b64a05622992b7c47df253_7fd75c2421060d2a.jpg)
В рамках проведення тижня ЦК Природничих дисциплін, з ініціативи студентської ради та студентського профкому коледжу, нами було взято участь в проєкті «Посади дерево памʼяті захисника»
Студенти закладу долучилися до акції та висадили 12 саджанців в пам'ять про ВИПУСКНИКІВ-ГЕРОЇВ - 12 студентів, які в різні роки навчались в нашому коледжі. Означена акція - важлива складова увіковічнення Героїв. Ми повинні пам’ятати ціну миру та спокою. Хотілося б, щоб майбутнє покоління про це завжди пам’ятало. І дивлячись на ці деревця, згадувало Героїв України, які віддали свої життя за можливість навчатися і продовжувати жити!
Сподіватимемось, що як дерева пустять коріння, так і ми повсякчас пам’ятатимемо Героїв сьогодення.
24.04.2024 відбулося освячення Алеї Героїв отцем Михайлом Дзулем.
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/6EgBxaNgKtTyBZqRCmGLQH/737d4c23d3bdd7eac2d8c795926a442a/0-02-05-218dec587388122f6289f27cbc884d2cb4e071b6c8f02fd1a1150d8982862c37_1bba8a7f8711c33d.jpg)