08 травня 2024 року у ВСП ФКЕП за участі викладачів циклової комісії гуманітарних дисциплін та студентів історико-дослідницього клубу «Скриня отчого дому» було проведено навчально-виховний захід: Урок пам’яті: світові війни - український вимір та ціна.
На ньому було висвітлено внесок України у перемозі над нацизмом та непересічний героїзм як національну рису українського народу, котрий у протистоянні з рашизмом рятує світові цінності демократії та гуманізму.
Учасниками заходу було піднято питання відповідальності за воєнні злочини минулого та сьогодення. Оскільки надзвичайно важливим є розслідування міжнародних злочинів, скоєних на території України, – це завдання саме для України та міжнародних інстанцій, котрі допомагають у цій справі: вони беруть на себе певну частину, де Україна з юрисдикційних питань не може сама вести розслідування.
Притягнення винних осіб до відповідальності за геноцид або злочини проти людяності повинні стати принциповою позицією міжнародної політики прогресивних країн світу. Задля досягнення справедливості в майбутньому потрібна консолідуюча робота українських та міжнародних правоохоронних органів і суспільства в цілому.
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/4u9Rozbk9KXbK1cZoTI5u8/165286948ebb0020feb8c3f24682623f/0-02-05-74a98b90447132bcfc607662541dcfa895307246a70bdb96231f86f95bae2228_36f0f919b5c22d88.jpg)
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/6BFKBIyDCIAcu8iADmD0F9/3dd64d8dc1fb35071eebb9f169a52c3e/0-02-05-05cf7d55720a1abb1476aa0c655e14dbf272087d446bbbf320c3a4ba893630e9_1ab858594a343a7a.jpg)
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/7FGZYVnYskwK200asSbBWs/61fc83014abdf4d0c8f7fc3731e19d38/0-02-05-c0c28afb4bd705b7147ab057de5a84e7ab65275034ef42c25c85826bbadabfa1_610e7d672e22493a.jpg)
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/1zmAjquZ0GQtSsfAOkFnkv/bc7bacad011f09c0a97977999ff84bab/0-02-05-21c06cd402f3da0cb05952814b890c66b24565b01676056e7223e3572cb67dfc_d36973824e426daa.jpg)