Відділення «Телекомунікацій, електроніки та метрології»

Завідувач відділення: Батюк Володимир Степанович
Офіс-менеджер відділення: Галяс Наталія Віталіївна
Методист відділення: Мостова Світлана Василівна
Електронна пошта: tem@kep.nung.edu.ua

Персонал

Батюк Володимир Степанович

Галяс Наталія Віталіївна

Мостова Світлана Василівна

Про відділення

Денне відділення створено в коледжі в 1989 році. На  відділенні в той час студенти навчались на спеціальностях «Виготовлення виробів електронної техніки» та «Експлуатація обладнання для виготовлення виробів електронної техніки».

Першим завідувачем відділення був Кучеренко Данило Іванович. В 1992 році в коледжі здійснено перший набір студентів на навчання за спеціальністю "Радіоапаратобудування". Дані спеціальності в той час забезпечували потребу в кадрах середньої ланки  Виробничого об’єднання  «Родон» та «Прикарпатського радіозаводу».

У зв’язку з зростаючою кількістю студентів в січні 1993 року в коледжі засновано відділення  «Радіоапаратобудування», а завідувачем відділення призначено Батюка Володимира Степановича.

Батюк Вододимир Степанович навчався в Львівському політехнічному інституті на спеціальності «Напівпровідникові та мікроелектронні прилади», отримав кваліфікацію інженера електронної техніки. В коледжі працює з січня 1993 року на посаді завідувача відділення. В 1997 році присвоєна кваліфікаційна категорія – спеціаліста вищої категорії. В 2009 році Батюку В.С. встановлено педагогічне звання викладача-методиста.  Батюк В.С. є членом робочої групи з розробки освітньо-професійної програми спеціальностей 171«Електроніка»,172 «Телекомунікації та радіотехніка».

Перебудова в нашій державі за часів незалежності внесла свої корективи в напрямки підготовки спеціалістів. В другій половині  90-х років в коледжі ліцензовані нові спеціальності «Конструювання, виробництво і технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» та «Конструювання, виробництво і технічне обслуговування виробів електронної техніки». В 2002 році в коледжі ліцензували нову спеціальність «Монтаж, технічне обслуговування та ремонт обладнання радіозв’язку, радіомовлення та телебачення». Сьогодні це спеціальність 172 «Телекомунікації та радіотехніка». З 2016 року ліцензовано і акредитовано нову спеціальність «Електротеплотехнічні вимірювання», за якою підготовлено 38 випускників; з 2016 року - спецальність- 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка».

Метрологія - наука про вимірювання. Жодне наукове дослідження або процес виробництва не може обійтися без вимірювань і без отриманої вимірювальної інформації. Технік з метрології  здатен використовувати сучасні інженерні та математичні пакети для створення моделей приладів і систем вимірювання., пояснювати та описувати принципи побудови обчислювальних компонента засобів вимірювальної техніки,  застосовувати стандартні методи розрахунку при конструюванні модулів, деталей та вузлів засобів вимірювальної техніки та їх обчислювальних компонента  і модулів, виконувати технічні операції при випробуванні,  повірці, калібруванні та інших операціях метрологічної діяльності, забезпечення метрологічного супроводу технологічних процесів та сертифікаційних випробувань.

Студенти отримують практичні знання і навички в галузях метрології та вимірювальної техніки, аналогової і цифрової мікроелектроніки, аналогових і цифрових вимірювальних пристроїв, адаптивних і інтелектуальних засобів вимірювань,  інформаційно-вимірювальних систем, теорії та практики програмування, обчислювальної техніки, сучасних інформаційно-вимірювальних технологій, розробки мікропроцесорних систем і пристроїв на основі мікроконтролерів, розробки та ведення електронних баз даних.

Можливості працевлаштування

Випускники здатні працювати в територіальних органах державної метрологічної служби України; метрологічних службах та відділах обслуговування/виробництва контрольно-вимірювальних приладів і автоматизованих вимірювальних систем промислових підприємств;  випробувальних, діагностичних та сертифікаційних лабораторіях; службах контролю якості; фірмах, що пов`язані з рекламою, придбанням та збутом засобів вимірювальної техніки, їх інформаційною та сервісною підтримкою.

Ця спеціальність завжди була популярна, і, з огляду на сучасні тенденції до інформатизації, автоматизації та забезпечення метрологічного контролю у виробництві, попит на інженерів цієї спеціальності зростає.

В теперішній час на відділенні навчаються студенти за спеціальностями 171 «Електроніка», 172 «Телекомунікації та радіотехніка»,   152  «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»

За попередні роки на відділенні випущено понад 1620 фахівців з виробництва виробів електронної техніки, радіоапаратобудування, електроніки та телекомунікацій.

Коледж та відділення гордиться своїми кращими випускниками, а саме:  Футерко Богдан Любомирович – заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністраії з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цивілізації.

Лютенко Тетяна Володимирівна – кандидат технічних наук , голова циклової комісії комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології , викладач спец. дисциплін коледжу.

Джигіта Володимир Ярославович – начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської  обласної державної адміністрації.

Структура відділення

152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка"
МТ-21Іванов Олександр ОлександровичВолочій Віталій Іванович
МТ-20-01Горошко Віктор Михайлович Коржик Тарас Романович