Обласна виставка стендових моделей військової техніки та інноваційні розробки студентів "Cyber Constructing Club"

З 5 по 20 грудня 2024 року в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї відбулася обласна виставка стендових моделей військової техніки, присвячена Дню Збройних Сил України. Захід організовано департаментом освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласним державним центром науково-технічної творчості учнівської молоді. Метою виставки є стимулювання творчого та інтелектуального розвитку молоді, а також ознайомлення з сучасними досягненнями в галузі військової техніки.

Виставка зібрала десятки учасників із різних освітніх закладів області. Вони представили макети та моделі військової техніки, мали можливість продемонструвати свої винаходи та поспілкуватися з іншими розробниками, переймаючи досвід, обмінюючись власними ідеями. 

Особливу увагу на виставці привернули розробки студентів клубу робототехніки нашого коледжу "Cyber Constructing Club", які представили два інноваційні проєкти.

Проєкт 1: "Laser Weapon Module" (Лазерний модуль зброї)

Автором цього проєкту є студент другого курсу групи АК-23-02 Микола Шеремета, а керівниками — викладачі Ігор Пронюк та Олександр Аронець. Ідея цього проєкту — створити навчальний пристрій, який дозволить вдосконалювати навички прицільної стрільби без необхідності використання реальної зброї чи набоїв.

Проєкт буде застосовуватися в навчальному процесі коледжу для тренування прицільної стрільби по лазерній мішені. Важливою особливістю є можливість адаптації модуля до інших моделей зброї, що стало можливим завдяки знімному кріпленню глушника.

"Кріплення глушника до дула автомата є окремим елементом. Ми можемо змоделювати, надрукувати та замінити кріплення, що дозволяє використовувати наш лазерний модуль буквально з будь-якою моделлю зброї", — зазначає автор проєкту Микола Шеремета.

Проєкт 2: "Turet Last Frame" (“Дистанційна система ведення вогню”)

Другий, чи не більш важливий проєкт був розроблений командою студентів в яку входять: Олексій Медвідь, Юрій Швець, Максим Харкавий та Артем Пташник. Керівником цього проєкту виступила Наталія Тучак.

"Наш проєкт — це те, що буквально зможе рятувати життя. Він дозволятиме брати участь у бойових діях віддалено, як бойова одиниця, що закріплена на позиції, в тому числі у форматі прихованої пастки.", — розповідає один із учасників команди Олексій Медвідь.

Подібні системи вже активно використовуються у світі для створення роботизованих бойових позицій. Використання такого модуля дозволяє уникнути прямих ризиків для людей, які перебувають у зоні бойових дій, а також забезпечує підвищену точність та ефективність ведення бою.

Розробки наших студентів вкотре доводять, що молодь здатна генерувати ідеї, які мають перспективу для впровадження у реальних умовах. Коледж та керівники проєктів горді за своїх студентів та бажають їм подальших успіхів у нових творчих починаннях.

©Всі права захищено 2025
Solved with 💜 by mir4ri