Нещодавно у ВСП «Фаховий коледж електронних приладів ІФНТУНГ» громадська організація Seb&Co ІФНМУ на запрошення викладачки предмету «Захист України. Основи медичних знань» Ярослави Ванджури провела із здобувачами освіти навчання з домедичної допомоги в умовах війни. Такий вишкіл має оновлену форму і проводиться згідно нових алгоритмів надання само- та взаємодопомоги в умовах бойових дій.
Учасники спочатку теоретично в інтерактивній бесіді ознайомитися з алгоритмом MARCH протоколу (стандарт НАТО по забезпеченню домедичної допомоги в тактичних умовах), а далі мали можливість практично відпрацювати навички надання домедичної допомоги працюючи в парі або ж самостійно, використовуючи сучасні манекени, муляжі, засоби індивідуальної медичної аптечки, а також підручні засоби. Особливо зверталась увага на вміння зупиняти масивні кровотечі, що включало не тільки правильність техніки накладання джгута або компресійної пов’язки, а також швидкість та вправність виконання цієї процедури. Також студенти відпрацювали між собою навички звільнення та відновлення прохідності дихальних шляхів, показали активність у відшліфуванні вміння переведення потерпілого в стабільне положення на боці, що дає можливість підтримувати прохідність дихальних шляхів, коли потерпілий без свідомості.
Після опанування навичок та вмінь, студентами виконувались симуляції реальних подій, де кожен з присутніх мав шанс врятувати життя «потерпілого», що потенціювало якість навчання у такому форматі та послужило добрим стартом для удосконалення компетентностей надання домедичної допомоги.
Висловлюємо велику вдячність за самовіддану працю лікарям громадської організації Seb&Co заради збереження життя людей та наближення перемоги!
![](https:////images.ctfassets.net/kwjkl9590afm/4mY61kGko0qC16Ccp58K46/cf86085b13d0702fa2e60b06a4fda020/0-02-05-9addb8137de77b9e7f12719d25de4ee8f4db62b9ff8229694a592abab035ceb1_e0144b4b04613c18.jpg)